از حدود نیم قرن پیش، عدهای از گردشگران برای دریافت خدمات بهتر و سفر به نقاطی که باب میل آنهاست درخواست سرویس‏های متفاوت و لوکستر از آژانسهای مسافرتی کردند. اما آژانسهایی که به کار ارائه خدمات به شکل روزمره به جمع کثیری از مسافران عادت کرده بودند، توان ارائه این خدمترسانی ویژه را نداشتند. البته ادعای این کار در ظاهر مشکلی در پی نداشت اما به مرور زمان مشخص شد که ارائه خدمات لوکس هنگامی میسر است که آژانس مسافرتی تمام وقت، دانش و تلاش خود را برای ارائه خدمت به گروه ویژه مشتریان و یا مشتری خاص خود مصرف نماید، هنگامی که آژانسی اقدام به فروش تور همگانی و ارائه خدمات عمومی میکند چنین وعدهای میسر نخواهد شد.

خدمات فرست کلاس شامل مشاوره، راهنمای تور، پرواز، مکان اقامت، ترانسفر، تورهای گردشی در مقصد و خدمات ویژه مانند استفاده از وکیل، مشاور مالی، سالن کنفرانس و غیره تنها و تنها برای یک مشتری خاص میباشد. به همین خاطر، آژانسهایی در اروپا و آمریکا به منظور ارائه خدمات تنها به مسافران حرفهای که نیاز به خدمات ویژه سیاحتی، تجاری یا علمی داشتند پدید آمد.

فلسفه اصلی این آژانسها این است که به هر گروه کوچک چند نفره به منزله تمام کسب و کار خود نگاه کرده و همه تلاش، امکانات و خدمات خود را تنها برای خلق تجربهای خاص برای آنها به کار گیرند. به همین دلیل، در امکانات این نوع آژانسها از هواپیمای جت اختصاصی گرفته تا ویلاهای اختصاصی جهت اقامت موجود است. همچنین امکاناتی از قبیل ترانسفر و اتومبیل در اختیار و اختصاصی، راهنمای حرفهای تور مطابق نیاز مسافر تا حد اساتید دانشگاه، کشتی اختصاصی و خدمات تجاری مانند امکانات برقراری جلسات کاری، وکیل، مشاور مالی و هر آنچه که یک مسافر ویژه در زمینه تجارت، سیاحت و یا سفر علمی نیازمند است.

فرست کلاس مفتخر است تا برای اولین بار در ایران ارائه دهنده خدمات لاکچری و ویژه در ایران، ترکیه، دبی، قبرس، گرجستان، بالی و تعدادی از کشورهای اروپایی باشد. البته بهزودی خدمات ویژه با همکاری دفاتر این مجموعه در تمامی کشورهای جهان ارائه خواهد شد.